Annapurna Interactive har annonserat en showcase för att visa upp ett antal av sina kommande titlar. Det 30 minuter långa eventet startar måndagen den 24 februari klockan 18:00.
Presentationen omfattar spel som To a T (från skaparen av Katamari Damacy), Wanderstop (från skaparen av The Stanley Parable) samt Wheel World, Morsels, Skin Deep och Faraway. Annapurna uppger också att det kommer att finnas "a few more surprises", så vi håller tummarna för att vi får se mer från spel som Mixtape och kanske Silent Hill: Townfall.
Annapurna Interactive drabbades av massuppsägningar i september förra året då alla anställda lämnade företaget efter att interna förhandlingar om en ny företagsstruktur brutit samman.
Hector Sanchez, chef för Annapurna Interactive och New Media, försäkrade dock alla om att befintliga avtal med indieutvecklare runt om i världen skulle respekteras. Med tanke på denna presentation verkar det alltså som att detta verkligen skett.
<video>
<bild>Det här blir förhoppningsvis spännande.</bild>